Krasohled Calico Daga

Kaleidoskop neboli krasohled bavil už naše babičky a dědečky. V dnešních dnech, kdy jsme zahlceni množstvím moderních technologií, by byla velká škoda, kdyby jeho kouzlo upadlo v zapomnění.

Uvnitř optických krasohledů nejsou žádné střípky. Obrazce se skládají z lidí a věcí, na které se díváte...pokaždé jiné, pokaždé nové.

Délka  22 cm
Materiál  papír, sklo
Barva  červená/šedá
Vyrobeno  ČR
 

Zdroj, foto a design: Calico

Skladem (2 ks)
Kód: 3146
Značka: Calico
220 Kč / ks 181,82 Kč bez DPH
Kategorie: DOPLŇKY

Designérské studio CALICO vzniklo v lednu roku 2012 a zabývá se ručním tiskem historických nekonečných vzorů. Výrobky se vyznačují materiály prvotřídní kvality, exklusivitou ručního zpracování a vysokou estetickou hodnotou, kterou zaručují pečlivě vybírané vzory. Studio Calico vlastní sbírku několika set historických vzorů, které re-designuje a znovu používá v mnoha barevných kombinacích. Všechny produkty studia jsou ručně vyráběné a jak po materiálové, tak po technologické stránce splňují ty nejnáročnější požadavky. I tyto dvě kritériá z nich tak tvoří luxusní výrobky. Kromě sítotiskové dílny se Calico věnují unikátní, dnes již téměř zaniklé metodě – kartounovému tisku. Jako jedni z mála na světě se snaží zachovat tuto původní technologii, používanou v tradičních kartounových továrnách, „kartounkách“, jejichž rozmach udělal z českých zemí v době průmyslové revoluce jedno z textilních center. Kartounový tisk byl dříve využíván výhradně pro potisk textilu (ubrusy, šátky, metrový textil a další), jako vedlejší produkt však vznikal i potištěný papír (vylepování vnitřku kufrů, předsádky knih a jiné). Studio CALICO se zaměřuje přednostně na ruční potištění papírových materiálů a výrobků.

Mezi výrobky najdete jak samotný potištěný papírový materiál – potahové papíry, tak i samotné produkty, s ručním potiskem (zápisníky, desky, tubusy…).

text a foto zdroj: Calico

StudioCalico

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole: